Menu

Bijeenkomst energietransitie: verloren vertrouwen herbouwen - Zuidhorn

In het boek “Ik wacht” vertellen Groningers over hun onzekerheden, over hun gebrek aan controle over hun eigen toekomst en over hun toenemende boosheid en woede over het overheidshandelen. Boudewijn Steur: 'Afgelopen weekend heb ik daar met stijgend ongemak in zitten lezen. Je merkt gewoon hoe langzaam maar zeker hun vertrouwen in de nationale, provinciale en gemeentelijke instituties afneemt, verbrokkelt bij deze mensen.'  

Het toenemend wantrouwen van inwoners richt zich op de overheid en de politiek. Zowel lokaal, provinciaal als nationaal. Blijkbaar, zo denken ze, zijn die instituties er niet voor hen. Boudewijn Steur: 'En ik kan ze niet eens ongelijk geven als ik hun verhalen lees. Dat is ernstig. Heel ernstig. Volgens mij hebben we nog nooit eerder in het moderne Nederland meegemaakt dat het wantrouwen in de overheid in een bepaalde regio zo groot en structureel was.'

De grote opgave van de energietransitie is er een die we met elkaar moeten doen, bestuur, volksvertegenwoordigers én inwoners. Dit is in het hele land een grote opgave, want hoe krijg je inwoners hierin mee en ben je elkaars bondgenoot? En hoe kun je elkaars bondgenoot worden als het vertrouwen zo geschaad is als in Groningen? 

Centraal tijdens deze bijeenkomst staat hoe, in een geschaad vertrouwen, de energietransitie als gezamenlijke inzet toch mogelijk wordt. 

U kunt zich direct inschrijven via deze link.

Waar: Hooiweg 9, 9801 AJ Zuidhorn

Wanneer: 11 december 2019

Tijd: inloop met lunch 12.00, start 12.30-16.30

Kosten: aan deze bijeenkomst zijn geen kosten verbonden 

U bent hier

Deel deze pagina