Menu

Visie wethouder wordt niet altijd uitgevoerd door ambtenaar

De gemeenteambtenaar is loyaal tot op het bot en bereid de eigen politieke opvatting opzij te zetten voor de beleidsvisie van de wethouder. Niet ten koste van alles. Als het eigen geweten in het gedrang komt, gooit de meerderheid van de gemeenteambtenaren liefst het bijltje erbij neer.

Beïnvloeding

Dat blijkt uit een onderzoek van de Campus Fryslân van de Rijksuniversiteit Groningen, de Wethoudersvereniging, trainee-organisatie DisGover en Binnenlands Bestuur. Voor het onderzoek werden twee afzonderlijke enquêtes gehouden onder ambtenaren en wethouders. Ruim duizend ambtenaren en 141 wethouders reageerden. Centrale vraag in het onderzoek was hoeverre de politieke voorkeur en betrokkenheid van de ambtenaar van invloed op de samenwerking met de wethouder en in hoeverre de politieke kleur van de wethouder doorwerkt in de dagelijkse praktijk van de ambtenaar.

Lees het hele artikel op de website van Binnenlands Bestuur.

U bent hier

Deel deze pagina