Agressie en intimidatie accepteren wij niet. Meld het!

Agressie en intimidatie accepteren wij niet. Daarom heeft het Netwerk Weerbaar Bestuur een collectieve norm voor decentrale politieke ambtsdragers tegen externe agressie en intimidatie ontwikkeld.

Steeds meer gevallen van intimidatie en bedreiging tegen politieke ambtsdragers tonen aan dat het maatschappelijke debat verder verhardt. Hoewel intimidatie en bedreiging toenemen, neemt het aantal meldingen af. Om deze trend te doorbreken hebben de ministeries van BZK en JenV en het Nederlands Genootschap van Burgemeesters in nauwe samenwerking met de partners van het Netwerk Weerbaar Bestuur, een norm voor decentrale politieke ambtsdragers ontwikkeld. Centraal staat: intimidatie en bedreiging zijn niet normaal en horen niet bij het politieke ambt, melden helpt en de politieke ambtsdrager staat er niet alleen voor.

Lees het volledige bericht hier.

 

AdobeStock 101769689