image v2

Artikel BN DeStem: ‘Schaf het parttime wethouderschap onmiddellijk af’

In de tijd dat in het hele land na de gemeenteraadsverkiezingen wordt gezocht naar nieuwe wethouders, steekt directeur Jeroen van Gool van de Wethoudersvereniging zijn vinger op: ,,Schaf het parttime wethouderschap onmiddellijk af.”

In een artikel in BN DeStem geeft onze directeur, Jeroen van Gool, een reactie op de huidige wetgeving rondom parttime wethouderschap. De huidige wetgeving is als volgt: elke gemeente moet minstens twee wethouders hebben. Het toegestane maximum fulltime wethouders varieert van twee in een piepkleine gemeente tot negen in de grote stad. Als er parttime wethouders in het spel zijn, is het maximum elf. 
Volgens Jeroen van Gool moet dat veranderen omdat het takenpakket voor wethouders groeit en daarmee de werkdruk toeneemt. Daarom moet een gemeente zelf kunnen bepalen hoeveel wethouders er worden aangesteld. Daarnaast is het wethouderschap ondeelbaar, dus parttime wethouderschap is geen goede invulling van het ambt, vindt onze directeur
. Onze hele reactie en het interview is te lezen in BN DeStem via deze link. 

 

image v2