scott webb yekGLpc3vro unsplash v3

Kabinet maakt extra geld vrij voor veiligheid lokale bestuurders

Gisteren werd bekend dat het kabinet de komende 10 jaar extra geld vrijmaakt voor de veiligheid van lokale bestuurders. De Wethoudersvereniging waardeert deze inzet van de regering en tegelijkertijd betreuren wij het dat deze maatregel nodig is. “Helaas hebben bestuurders, onder meer door de verruwing van de samenleving, online en offline te maken met agressie, geweld en intimidatie. Dit tast de democratische waarden van onze rechtsstaat aan en daarmee ook de samenleving in al haar facetten.”, aldus Marcelle Hendrickx, voorzitter van de Wethoudersvereniging.

Samen met het ministerie van Binnenlandse zaken en de partners in het Ondersteuningsteam Weerbaar Bestuur zet de Wethoudersvereniging zich in voor het versterken van de bestuurlijke weerbaarheid. Ook staan wij wethouders bij die te maken hebben met vormen van agressie, geweld en intimidatie. Schroom niet om contact op te nemen als u dit overkomt.

Lees hier de Kamerbrief.

scott webb yekGLpc3vro unsplash v3