Kinderparticipatie de schakel naar democratie we doen het samen

Op zaterdag 25 maart 2023 vond in Leeuwarden de zesde Landelijke Dag van Kinderburgemeesters plaats, een initiatief van KinderrechtenNU en het Nederlands Genootschap van Kinderburgemeesters ondersteund door de Wethoudersvereniging.

Bij de bijeenkomst waren 55 kinderburgemeesters, kindergemeenteraadsleden en hun begeleiders aanwezig, waaronder burgemeester Sybrand Buma, kinderburgemeester Femke en loco-burgemeester Hylke. Tijdens de dag sprak Hanneke Willemstein namens de Vereniging voor Raadsleden over het belang van participatie en samenwerking van kinderen in de samenleving. Steeds meer gemeenten vinden het belangrijk om kinderen te betrekken bij besluitvorming over hun leefomgeving en de Lokale Educatieve Agenda kan hierbij een rol spelen. De dag omvatte diverse workshops en activiteiten waarbij onderwerpen als buitenspelen, milieuvriendelijke omgeving en veilig mobiel gebruik aan bod kwamen. De dag werd afgesloten met de bekendmaking dat Harderwijk volgend jaar de gastgemeente zal zijn. Deelnemende organisaties waren onder andere Jantje Beton, het Gehandicapte Kind, Jeugdfonds Sport & Cultuur, en Child Friendly Cities FC Unicef en de Wethoudersvereniging. Het was een groot succes en zelfs het jeugdjournaal was aanwezig.

Bekijk de hele handreiking over 'Kinderparticipatie: de schakel naar democratie we doen het samen' hier

image v4